Φενέρ – Ζενίτ 92-84: ΤΡΕΛΑΙΝΕΙ την Ευρώπη με 9 σερί νίκες! (videos)

2021-02-05T20:41:38+00:00 2021-02-06T00:16:27+00:00.

05/Feb/21 20:41

Η Φενέρ μοιάζει ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΗ, με τους Τούρκους, έχοντας τριάδα-φωτιά (ΝτεΚολό, Γκούντουριτς, Βέσελι) να παίρνουν τη νίκη απέναντι στην Ζενίτ με 92-84 και να φτάνουν τις 9 σερί νίκες!

Όντας καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, η Φενέρ πήρε τη νίκη απέναντι στη Ζενίτ με 92-84 και συνέχισε την ανοδική της πορεία.

Η Φενέρ έτσι έφτασε τις 9(!) σερί νίκες και ανέβηκε στο 14-10, ενώ η Ζενίτ υποχώρησε στο 13-9.

Αναλυτικά τα στατιστικά της αναμέτρησης με ένα κλικ ΕΔΩ

Οι δύο ομάδες εναλλάσσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με την πρώτη περίοδο να κλείνει στο 25-25. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι πήραν ένα μικρό προβάδισμα, όμως η Ζενίτ δεν επέτρεψε στους γηπεδούχους να ξεφύγουν, όπως φαίνεται και από το 47-43 του ημιχρόνου.

Η Φενέρμπαχτσε έφτασε στο +8 (64-56, 28′), όμως η Ζενίτ με ένα επί μέρους σκορ 9-2 μείωσε την διαφορά, με την τρίτη περίοδο να κλείνει στο εύθραυστο 66-65. Παρόλα αυτά οι γηπεδούχου ξέφυγαν με 11 πόντους στο 38′ (86-75), τελειώνοντας έτσι την αναμέτρηση. Τελικό σκορ 92-84 και νίκη για την Φενέρ.

Πού κρίθηκε:

Η Φενέρ πάτησε γκάζι στην τέταρτη περίοδο, φτάνοντας στο +11, ενώ στα τρίποντα ήταν ΣΠΟΥΔΑΙΑ, έχοντας 10/18.