Βιλερμπάν – Αρμάνι 78-69: ΑΝΑΤΡΟΠΑΡΑ και μεγάλη νίκη για τους Γάλλους! (videos)

2021-02-05T22:44:28+00:00 2021-02-06T00:16:44+00:00.

05/Feb/21 22:44

Η Βιλερμπάν έκανε ένα ΜΑΓΙΚΟ τέταρτο δεκάλεπτο και πήρε έτσι μια σπουδαία νίκη απέναντι στην Αρμάνι Μιλάνο με 78-69.

Η Αρμάνι ήλεγχε το ματς για περίπου 30′, όμως στο τέταρτο δεκάλεπτο η Βιλερμπάν έτρεξε ένα επιμέρους 26-13, κάνοντας έτσι την ανατροπή και παίρνοντας τη νίκη με 78-69 απέναντι στους Μιλανέζους.

Με αυτό το αποτέλεσμα η Βιλερμπάν ανέβηκε στο 10-14, ενώ η Αρμάνι υποχώρησε στο 15-8, με τους Γάλλους να βάζουν τέλος στο νικηφόρο της σερί, καθώς οι Ιταλοί μετρούσαν 6 συνεχόμενα θετικά αποτελέσματα.

Αναλυτικά τα στατιστικά της αναμέτρησης με ένα κλικ ΕΔΩ

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στο πρώτο μισό του αγώνα (20-23, 10′ και 37-40 20′), όμως με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου οι Ιταλοί πάτησαν γκάζι, φτάνοντας ακόμα και στο +10 (39-49 26′). Η Βιλερμπάν ανέβασε στροφές και αρχικά μείωσε στο 52-56 του τρίτου δεκαλέπτου, ενώ στο τέταρτο το ματς ήταν παράσταση γτια έναν ρόλο. Με μπροστάρη τον Λάιτι και τον Γιαμπουσέλε η γαλλική ομάδα πέρασε στην αντεπίθεση και έκανε την ανατροπή, για να πάρει τη νίκη εν τέλει με 78-69.

Τα δεκάλεπτα: 20-23, 37-40, 52-56, 78-69

Πού κρίθηκε:

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν κομβικό για την Βιλερμπάν, καθώς με το 26-13 έκανε την ανατροπή και πήρε τη σπουδαία αυτή νίκη.

Παίκτης κλειδί:

Κορυφαίος των νικητών ήταν ο Λάιτι με 16 πόντους, ενώ ο Γιαμπουσέλε σημείωσε 14 πόντους. Από την άλλη, ο Σιλντς μέτρησε 18 πόντους για την Αρμάνι και ο ΛεΝτέι 14 πόντους.