Ερυθρός Αστέρας: Πάτησε τη Μακάμπι με σούπερ Λόιντ

2021-04-01T22:39:53+00:00 2021-04-02T00:05:57+00:00.

01/Apr/21 22:39

Ο Ερυθρός Αστέρας έκανε φανταστικό δεύτερο ημίχρονο απέναντι στην Μακάμπι και με τον Λόιντ να κάνει σπουδαία δουλειά, πήρε τη νίκη στο Βελιγράδι με 76-64.

Κάνοντας αντεπίθεση στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ερυθρός Αστέρας πήρε τη νίκη κόντρα στη Μακάμπι με 76-64 και έκλεισε νικηφόρα τα εντός έδρας παιχνίδια του.

Οι Σέρβοι με αυτό τον τρόπο ανέβηκαν στο 10-23, ενώ η ομάδα του Γιάννη Σφαιρόπουλου υποχώρησε στο 13-18.

Ο Λόιντ με 21 ήταν ο κορυφαίος του αγώνα, ενώ από την άλλη δεν ήταν αρκετοί οι 14 του Ντόρσεϊ.

Αναλυτικά τα στατιστικά της αναμέτρησης με ένα κλικ ΕΔΩ

Η Μακάμπι ξεκίνησε καλά το ματς και πήρε το προβάδισμα με 15-21 στο πρώτο δεκάλεπτο, με τον Ερυθρό να μειώνει στο 33-34 του ημιχρόνου. Κάπου εκεί ήρθε η ώρα του Τζόρνταν Λόιντ. Ο Αμερικανός πήρε το όπλο του, η άμυνα των Σέρβων έκανε σπουδαία δουλειά και κάπως έτσι ο Ερυθρός έφτασε στο 53-45 του 30′. Η συνέχεια ήταν ίδια, με τους γηπεδούχους να έχουν τον έλεγχο και την ομάδα του Γιάννη Σφαιρόπουλου να μην καταφέρνει να επιστρέψει και εν τέλει να γνωρίζει την ήττα με 76-64.

Δεκάλεπτα: 15-21, 33-34, 53-45, 76-64