ΤΣΣΚΑ – Εφές: Ασταμάτητος Λάρκιν στο πρώτο ημίχρονο στη Μόσχα! (videos)

2022-02-02T18:57:51+00:00 2022-02-02T19:00:07+00:00.

02/Feb/22 18:57

Ο Σέιν Λάρκιν ήταν τρομερός στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης στη Μόσχα μεταξύ ΤΣΣΚΑ και Εφές για την Ευρωλίγκα δίνοντας το προβάδισμα στη ομάδα του.

Σε σπουδαία βραδιά δείχνει να βρίσκεται ο ένας εκ των δύο ηγετών της Αναντολού Εφές ο Σέιν Λάρκιν κόντρα στην ΤΣΣΚΑ Μόσχας σε ένα ματς όπου απουσιάζουν οι δύο προπονητές των ομάδων.

Ο Αμερικανός γκαρντ αν και η ομάδα του απώλεσε προβάδισμα 13 πόντων στο ξεκίνημα και βρέθηκε να “κυνηγάει” τους Ρώσους από το -5, κατάφερε με ένα τρομερό κρεσέντο στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου της Μόσχας να βάλει μπροστά τους Τούρκους με 44-41!

Ο Σέιν Λάρκιν σε 17:50 παρουσίας στο πρώτο εικοσάλεπτο του αγώνα σκόραρε 19 πόντους με 4/5 τρίποντα 3/4 δίποντα και 1/1 βολή, ενώ ακόμα είχε 2 ασίστ και 2 ριμπάουντ, ενώ σημείωσε και ένα απίστευτο τρίποντο και φάουλ δίνοντας σημαντικές λύσεις απέναντι στην άμυνα αλλαγών της ΤΣΣΚΑ.