Φενερμπαχτσέ: Διπρόσωπη αλλά… νικήτρια κόντρα στην Κλουζ Ναπόκα

2019-09-14T21:27:25+00:00 2019-09-14T21:27:25+00:00.

14/Sep/19 21:27

Η Φενερμπαχτσέ παρουσίασε δύο πρόσωπα στο φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας, κόντρα στην Κλουζ Ναπόκα, αλλά τελικά κέρδισε με 67-66.

Η ομάδα του Ζέλικο Ομπράντοβιτς που έχει αρκετές απουσίες, από το πρώτο ημίχρονο του φιλικού κατείχε ένα μικρό προβάδισμα και πήγε μπροστά στο σκορ στα αποδυτήρια με 38-34.

Στο δεύτερο μέρος του παιχνιδιού, η Φενέρ συνέχισε να έχει ένα “ελαφρύ” προβάδισμα, όμως παρουσίασε δύο πρόσωπα, το εξαιρετικό της άμυνας και το… μέτριο της επίθεσης. Τελικά ο νικητής του φιλικού, κρίθηκε στα τελευταία λεπτά, όπου η ευστοχία των Τούρκων και η άμυνα τους, “λύγισε” την Κλουζ Ναπόκα με 67-66.

Κορυφαίοι για την τούρκικη ομάδα ήταν, ο Ουίλιαμς με 14 πόντους, ο Κάλινιτς με 13 πόντους, ο Λοβέρν με 11 πόντους και ο Ντίξον με 10.

Τα δεκάλεπτα: 15-13, 34-38, 50-53, 66-67

Photo Credit: Fenerbahce twitter