Πίτερς στο Eurohoops: “Χάσαμε ξανά από την Ρεάλ και πονάει το ίδιο” (videos)

2024-05-25T08:18:46+00:00 2024-05-25T19:12:22+00:00.

25/May/24 08:18

peters

Ο Άλεκ Πίτερς μίλησε στην κάμερα του Eurohoops μετά την ήττα-αποκλεισμό του Ολυμπιακού από την Ρεάλ Μαδρίτης στο Final Four 2024.

Του Βαγγέλη Παπαδημητρίου/ info@eurohoops.net

Ο Ολυμπιακός προσπάθησε να καλύψει τη μεγάλη διαφορά του πρώτου ημιχρόνου κόντρα στην Ρεάλ, όμως αρκέστηκε στο 87-76 και την ήττα.

Στο πρώτο κακό ημίχρονο της ομάδας του στάθηκε ο Άλεκ Πίτερς (56-37), με τον Αμερικανό ψηλό να μιλάει στην κάμερα του Eurohoops.

Η Olympiacos B.C. Visa της Τράπεζας Πειραιώς, το εισιτήριο σου για έρθεις πιο κοντά στην αγαπημένη σου ομάδα!

O 29χρονος power forward  ήταν πρώτος σκόρερ των ηττημένων (23 πόντοι-10 ριμπάουντ) και τόνισε ότι αυτή η ήττα πονάει όπως και η περσινή στον τελικό.

”Δεν είχε να κάνει με την τακτική, έχουν παίκτες που μπορούν να βάλουν αυτά τα σουτ, πρέπει να μπεις και να βάλεις το κορμί σου, μπορούν να σουτάρουν, να παίξουν με ρυθμό, έχουν παίκτες με ποιότητα. Είναι η νούμερο ένα ομάδα για κάποιον λόγο. Ήταν το χειρότερο ημίχρονό μας φέτος. Δεν ήταν η στιγμή για κάτι τέτοιο. Δεν ήμασταν σκληροί. Χάσαμε ξανά φέτος από την Ρεάλ και πονάει το ίδιο. Δεν παίζουμε στον τελικό και αυτή είναι η σκληρή αλήθεια, έχουμε να παίξουμε ένα ματς τώρα που ειλικρινά κανείς δεν θέλει να παίξει. Αυτή είναι η αλήθεια. Δεν θα είναι εύκολο. Ελπίζω να βρούμε δύναμη για να κλείσουμε δυνατά την σεζόν”