Δια χειρός Άνταμς

2015-02-13T23:18:54+00:00 2015-02-14T17:35:33+00:00.

13/Feb/15 23:18

Η Λαμποράλ Κούτσα έπαιξε με τη φωτιά, αλλά τελικά νίκησε τη Μάλαγα σε ένα παιχνίδι που κρίθηκε στο τελευταίο λεπτό και διατήρησε ζωντανές τις ελπίδες των Βάσκων για πρόκριση στον επόμενο γύρο

Η Λαμποράλ Κούτσα έπαιξε με τη φωτιά, αλλά τελικά νίκησε τη Μάλαγα 79-74 σε ένα παιχνίδι που κρίθηκε στο τελευταίο λεπτό και διατήρησε ζωντανές τις ελπίδες των Βάσκων για πρόκριση στον επόμενο γύρο.

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 27-21 στην πρώτη περίοδο η Μάλαγα έμεινε μέχρι τέλους στη διεκδίκηση της νίκης, μειώνοντας στους 4, ένα λεπτό πριν το τέλος. Σ’ εκείνο το σημείο ένα πολύ μεγάλο τρίποντο του Ντάριους Άνταμς έκανε το σκορ 79-72 που ουσιαστικά έκρινε και την τελική έκβαση του αγώνα. Ο Αμερικανός γκαρντ τέλειωσε το ματς με 20 πόντους και ήταν ο πρώτος σκόρερ των γηπεδούχων και η Μάλαγα παρά το ότι είναι πρωτοπόρος στο ισπανικό πρωτάθλημα, έχει πολύ μεγάλο πρόβλημα στην Ευρωλίγκα.