Χιτ-Γκρίζλις: Ο Μπέιν έριξε μία στα…αχαμνά του Λοβ και αποβλήθηκε! (Video)

2023-03-16T10:21:04+00:00 2023-03-16T10:21:04+00:00.

16/Mar/23 10:21

Οι Χιτ κέρδισαν τους Γκρίζλις εύκολα στο Μαϊάμι με 138-119, σε ένα παιχνίδι που σημαδεύτηκε από την αποβολή του Ντέσμοντ Μπέιν στα… αχαμνά του Κέβιν Λοβ!

Του Δημήτρη Μιναρετζή/ info@eurohoops.net

Ο Λοβ προσπάθησε να παίξει άμυνα με το σώμα για να μην περάσει ο δεύτερος σκόρερ των Γκρίζλις φέτος πίσω από τον Μοράντ και ολοφάνερα ο Μπέιν πέρασε το χέρι του … κάτω από τον έμπειρο φόργουορντ των Χιτ, χτυπώντας τον στα γεννητικά όργανα κατά τη διάρκεια της κίνησης του.

Τζα Μοράντ: Επιστρέφει στις 20/3, οκτώ αγώνες η τιμωρία του (video)

Αρχικά οι διαιτητές έδωσαν αμυντικό φάουλ, αλλά αμέσως άλλαξαν απόφαση σε επιθετικό και είδαν σε βίντεο τη φάση για να ξεκαθαρίσουν τι συνέβη.

Διέκριναν ηθελημένη πράξη, χρέωσαν τον Μπέιν με “Flagrant 2” φάουλ και τον απέβαλαν από το παιχνίδι στα μισά της τρίτης περιόδου και με το σκορ στο 80-66 για τους Χιτ.

“Υπήρξαν ελάχιστες φορές στην 15χρονη καριέρα μου συμβαίνει κάτι τέτοιο”, σχολίασε ο Κέβιν Λοβ και συνέχισε:

“Ο Μπέιν είναι μεγάλο αγόρι. Δεν ξέρω τι επιδίωκε, αλλά έβαλε το χέρι του σε άσχημη θέση και με χτύπησε αρκετά δυνατά”.

Ο Λοβ τέλειωσε το ματς με 10 πόντους σε 18 λεπτά ξεκινώντας και πάλι βασικός πάουρ φόργουορντ των Χιτ (Αντεμπάγιο 26, Χίροου 24, Μπάτλερ), ενώ το ματς σταμάτησε για τον Μπέιν στα 22 λεπτά συμμετοχής με 11 πόντους στο ενεργητικό του (Τζάρεν Τζάκσον τζ. 25).

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Tα… κατάφερε ο Ντρέιμοντ Γκριν: 16 τεχνικές ποινές και αυτόματη τιμωρία μίας αγωνιστικής! (Video)

ΝΒΑ (βαθμολογία): Oι Μπακς ΠΡΩΤΗ ομάδα στα πλέι οφς, Σέλτικς και Σίξερς για τη 2η θέση στην Ανατολή! (Video)

NBA: Πενήντα ο Στεφ Κάρι, στην… ήττα πάλι οι Ουόριορς εκτός έδρας! (Video)

Λέικερς: Μεγάλο πισωγύρισμα χωρίς Ντέιβις με Ρόκετς! (Video)