Θάντερ: “Back to back” ανατροπές από -24 και πάνω!!! (Video)

2019-12-19T07:58:46+00:00 2019-12-19T08:20:56+00:00.

19/Dec/19 07:58

Προ διημέρου ανέτρεψαν διαφορά 26 πόντων. Τώρα ήταν πιο… εύκολο, αφού οι Θάντερ γύρισαν από το -24!!!

Οι Θάντερ πέτυχαν back to back ανατροπές καθώς μετά τους Μπουλς, γύρισαν από το -24 με τους Γκρίζλις, επικρατώντας με 126-122 φτάνοντας στο 13-14, εντός της οκτάδας στη δυτική περιφέρεια. Απίστευτο!

Στο ημίχρονο οι Γκρίζλις προηγήθηκαν με 68-59 και με σερί 12-0 έφτασαν στο 80-59. Το εύρος της διαφοράς μεγάλωσε ακόμα περισσότερο, με το σκορ στο 89-65 στην τρίτη περίοδο, αλλά εκεί γύρισε το “τσιπάκι” για τους γηπεδούχους Θάντερ.

Μάζεψαν τη διαφορά γρήγορα, γρήγορα και οκτώ λεπτά πριν το τέλος του αγώνα κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα! Το ματς πήγε στο καλάθι, με τον Κρις Πολ να δίνει προβάδισμα με 122-120 αλλά ο Μοράντ κι ο Μπράντον Κλαρκ δεν κατάφεραν να ισοφαρίσουν. Οι βολές του κορυφαίου, Ντένις Σρέντερ (31 πόντοι, επτά ασίστ) έδωσαν την ασφάλεια που χρειάζονταν οι Θάντερ.

Ο Σάι Γκίλτζεους Αλεξάντερ κι ο Ντανίλο Γκαλινάρι μοιράστηκαν εξ ίσου 40 πόντους , ενώ ο Κρις Πολ τέλειωσε το ματς με 18.

Ο Μπράντον Κλαρκ πέτυχε ρεκόρ καριέρας με 27 πόντους, ο Γιόνας Βαλαντσιούνας πρόσθεσε 23 κι ο Τζα Μοράντ 22 για τους Γκρίζλις που έπεσαν στο 10-18.