Ερυθρός Αστέρας: Ξεχώρισε ο Φελντέιν στο “πάρτι” με Ζαντάρ (photo-video)

2018-02-12T19:39:18+00:00 2018-02-12T19:39:18+00:00.

12/Feb/18 19:39

Εντυπωσιακός ήταν ο Ερυθρός Αστέρας κόντρα στη Ζαντάρ, την οποία “διέλυσε” με 97-67 χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα.

Οι παίκτες του κόουτς Αλιμπίγεβιτς ήταν εξαιρετικοί στην επίθεση από το πρώτο μέρος, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια έχοντας προβάδισμα 11 πόντων (47-36).

Στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα στο Βελιγράδι, οι “ερυθρόλευκοι” της Σερβίας με ένα επιμέρους σκορ 28-14 στο τρίτο δεκάλεπτο “καθάρισαν” την υπόθεση νίκη, χωρίς όμως να κατεβάσουν “ταχύτητα” και πανηγύρισαν την πολύ άνετη νίκη.

Δείτε την βαθμολογία της ABA League!

Καλύτεροι για τους νικητές ήταν, ο πρώην παίκτης του Παναθηναϊκού Τζέιμς Φελντέιν με 14 πόντους (4/4 τρίποντα), 4 ασίστ και 4 ριμπάουντ και ο Όμιτς με ισάριθμους πόντους, 3 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 22-19, 47-36, 75-50, 97-67

Να πούμε ότι στο ξεκίνημα του παιχνιδιού, ο Μπράνκο Λάζιτς τιμήθηκε από την ομάδα του αφού συμπλήρωσε 430 συμμετοχές με την φανέλα του Ερυθρού Αστέρα.