Eurohoops League: Οι Diterra Legends λύγισαν 67-59 τους Moore Stephens (video)

2018-03-04T14:24:28+00:00 2018-03-04T14:24:28+00:00.

04/Mar/18 14:24

Οι Diterra Legends ήταν καλύτεροι στις μικρές λεπτομέρειες που έκριναν τη μάχη με τους σκληροτράχηλους Moore Stephens

Οι Diterra Legends αξιοποίησαν την υπεροπλία τους επί των Moore Stephens και πήραν τη δύσκολη νίκη με σκορ 67-59 (34-26 ημ.) στο ξεκίνημα των πλέι οφ της Eurohoops League.

Οι σοβαρές απουσίες των Moore Stephens φάνηκαν στις κρίσιμες στιγμές στο παρκέ του Eurohoops Dome, ειδικά στα τελευταία λεπτά, όταν λιγόστεψαν οι επιλογές τους λόγω και των προβλημάτων με τα φάουλ. Οι Diterra Legends, από την άλλη πλευρά, πήραν τη νίκη χάρη στην ανωτερότητα που απέδειξαν στα κομμάτια του παιχνιδιού που έκριναν την έκβασή του, όπως τα ριμπάουντ και η ευστοχία στα σουτ δύο πόντων και τις ελεύθερες βολές.

Οι Diterra Legends ευτύχησαν να έχουν σε πολύ καλή βραδιά τους Πασσαλή, Μαχαίρα. Επιπροσθέτως, κάθε φορά που οι Moore Stephens μείωναν αισθητά στο σκορ με αιχμές κυρίως τους Χαραλαμπίδη, Φωτάκη, Λογοθέτη, οι Μοσκαχλαϊδης, Αγιοστρατίτης έβγαζαν… λαγούς από το καπέλο τους κι έδιναν λύσεις, παίζοντας αποτελεσματικά ένας εναντίον ενός ή, αξιοποιώντας τους συμπαίκτες τους στην καρδιά της αντίπαλης ρακέτας.