Πήρε το φιλικό “ντέρμπι” με ΤΣΣΚΑ η Φενέρ με πολύ καλό Σλούκα! (photo)

2017-09-24T23:01:46+00:00 2017-09-24T23:01:46+00:00.

24/Sep/17 23:01

Η Φενέρμπαχτσε ήταν η μεγάλη νικήτρια του φιλικού με την ΤΣΣΚΑ Μόσχας την οποία κέρδισε στα τελευταία λεπτά με 76-72!

Το πρώτο ημίχρονο ανήκε στην Φενέρμπαχτσε του Ζέλικο Ομπράντοβιτς η οποία όμως δεν κατάφερε να “χτίσει” μία μεγαλύτερη διαφορά με το σκορ να είναι 37-32 υπέρ της.

Στην τρίτη περίοδο η  ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη έπαιξε εξαιρετική άμυνα και παρότι επιθετικά δεν “έλαμψε” μείωσε στον πόντο την διαφορά (52-51). Στο τέταρτο δεκάλεπτο το παιχνίδι ήταν πραγματικό ντέρμπι παρά τον φιλικό χαρακτήρα του και η Φενέρμπαχτσε φάνηκε πιο ψύχραιμη και πήρε την νίκη με 76-72.

Καλύτεροι για τους νικητές ήταν ο πρώτος σκόρερ Βέσελι με 21 πόντους, ο Τζίτζι Ντατόμε με 18 πόντους και ο Κώστας Σλούκας με 14.

Τα δεκάλεπτα: 19-15, 32-37, 51-52, 72-76