Γαλλία: Νίκησε και περιμένει ΑΕΚ η Στραμπούρ (photo)

2017-11-04T21:59:41+00:00 2017-11-04T21:59:41+00:00.

04/Nov/17 21:59

Έτοιμη έδειξε ότι είναι η Στρασμπούρ για το ματς με την ΑΕΚ (7/11), μετά την εξαιρετική της εμφάνιση και νίκη με 73-50 κόντρα στην Γκραβελίν.

Από το πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι έδειξαν ότι βρίσκονται σε καλό βράδυ κυρίως αμυντικά και πήγαν στα αποδυτήρια προηγούμενοι με 32-23.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η Στρασμπούρ “καθάρισε” το ματς με συνολικό σερί 21-9 “εκτοξεύοντας” την διαφορά στο +21 (53-32). Το τελικό 73-50 βρήκε τους νικητές να περιμένουν με “άγριες” διαθέσεις την ελληνική ομάδα στην έδρα τους (7/11, 21:30).

Καλύτεροι για τους γηπεδούχους ήταν ο Μπιλάν με 19 πόντους και 7 ριμπάουντ και ο Λόγκαν με 18 πόντους, 3 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Να πούμε ότι ο πρώην παίκτης της ΑΕΚ, Μάικλ Ντίξον που αγωνίζεται στην γαλλική ομάδα δεν αγωνίστηκε λόγω τραυματισμού και ακόμα δεν είναι σίγουρα αν θα παίξει στο ματς της Τρίτης.