Επιβλήθηκαν Ολυμπιακός και Λιμόζ

2014-10-24T23:25:30+00:00 2016-04-21T13:43:07+00:00.

24/Oct/14 23:25

Tόσο οι Έλληνες, όσο και οι πρωταθλητές Γαλλίας υπερασπίστηκαν τις έδρες τους, αλλά ειδικά οι Ερυθρόλευκοι δεν θα θέλουν να κρατήσουν κάτι άλλο από αυτή την βραδιά πέρα από το αποτέλεσμα. Το ίδιο ισχύει για τους ηττημένους Λαμποράλ Κούτσα και Τσεντεβίτα

Σε ένα πολύ κακό παιχνίδι ο Ολυμπιακός νίκησε τη Λαμποράλ Κούτσα  (63-57). Στα τελευταία πέντε λεπτά το σκορ ήταν 9-5 υπέρ των Ερυθρόλευκων και αυτό αποδείχθηκε αρκετό για να επικρατήσουν. Και οι δύο ομάδες σούταραν με πολύ άσχημα ποσοστά, οι γηπεδούχοι με μόλις 4/17 τρίποντα και οι φιλοξενούμενοι με 10/35 δίποντα.

Η Λιμόζ πήρε τη πρώτη της νίκη για τη σεζόν κόντρα στη Τσεντεβίτα (71-60) με τον Νομπέλ Μπονγκού Κολό να είναι πρώτος σκόρερ με 17 πόντους. Οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι με 24-16 μετά τη πρώτη περίοδο, είχαν στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα διψήφια διαδορά πόντων και ποτέ δεν ένοιωσαν να απειλούνται. Χωρίς το δίδυμο των τραυματιών Μάρκο Τόμας και Ρόκο Λένι Ούκιτς, η Τσεντεβίτα δεν μπορούσε να κάνει πολλά.