Ερυθρός Αστέρας: “Σούπερ” ο Πάντερ αλλά… τέλος στο νικηφόρο σερί στην Αδριατική Λίγκα!

2020-02-10T19:59:24+00:00 2020-02-10T19:59:24+00:00.

10/Feb/20 19:59

punter_crvena

Μετά από πέντε συνεχόμενες νίκες στην Αδριατική Λίγκα ο Ερυθρός Αστέρας παρουσίασε κακό πρόσωπο και ηττήθηκε εκτός έδρας με 71-63 από την Μόρναρ Μπαρ.

Οι δυσκολίες για την ομάδα του Ντράγκα Σάκοτα φάνηκαν από νωρίς, αφού σκοράροντας μόλις 9 πόντους στην πρώτη περίοδο και συνολικά 23 στο πρώτο μέρος πήγε πίσω στο σκορ στα αποδυτήρια με 39-23!

Στο τρίτο δεκάλεπτο δεν άλλαξε κάτι ιδιαίτερα στην εικόνα του ματς, αφού η αντίπαλος του Περιστερίου στον 3ο όμιλο του Basketball Champions League Μόρναρ Μπαρ χάρη στην άμυνα της, αύξησε το προβάδισμα της στο +24 (62-38) και όδευε προς… θρίαμβο.

Παρά τις προσπάθειες των παικτών του Ερυθρού Αστέρα στην τέταρτη περίοδο, η Μόρναρ Μπαρ αν και σκόραρε μόλις 9 πόντους κατάφερε να πανηγυρίσει την μεγάλη νίκη με 71-63!

Κορυφαίοι των νικητών ήταν ο Λούκοβιτς με 23 πόντους, 7 ριμπάουντ, 6 μπλοκ (!) και 2 ασίστ και ο Πούλεν με 13 πόντους, 4 κλεψίματα και 3 ασίστ, ενώ για τους “ερυθρόλευκους” ξεχώρισε ο Κέβιν Πάντερ με 22 πόντους (7/19 σουτ), 4 ριμπάουντ και 3 ασίστ και ο Μπάρον με 16 πόντους και 4 ριμπάουντ.

Επίσης ο Γκιστ σε 21 λεπτά είχε 8 πόντους, 5 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο και ο Στράτος Περπέρογλου σε 0 πόντους σε 4 λεπτά συμμετοχής.