Παρτιζάν: Δύσκολο διπλό με σούπερ τέταρτο δεκάλεπτο και κορυφαίους Πάντερ και ΛεΝτέι!

2022-01-15T21:10:05+00:00 2022-01-15T22:30:40+00:00.

15/Jan/22 21:10

Μία ακόμα εκτός έδρας νίκη πανηγύρισε η Παρτιζάν Βελιγραδίου του Ζέλικο Ομπράντοβιτς στην Αδριατική Λίγκα κερδίζοντας με 93-83 την Σένταρ έχοντας πρωταγωνιστές τους δύο πρώην παίκτες του Ολυμπιακού και της Μιλάνο.

Τις 13 νίκες (13-2) στην Αδριατική Λίγκα έφτασε η Παρτιζάν Βελιγραδίου μετά το αποψινό της διπλό με 93-83 στην έδρα της Σένταρ και ισοβαθμεί στην κορυφή της κατάταξης με τον Ερυθρό Αστέρα ο οποίος βέβαια έχει και ένα ματς λιγότερο (13-1) λόγω των κρουσμάτων κορωνοϊού.

Η ομάδα του Ζέλικο Ομπράντοβιτς για τρία δεκάλεπτα δεν απέδιδε καλό μπάσκετ στο παρκέ, αλλά στην τέταρτη περίοδο “ξέσπασε” και με συνολικό επιμέρους σκορ 32-16 “καθάρισε” την υπόθεση νίκη.

Κορυφαίοι για την Παρτιζάν ήταν ο Κέβιν Πάντερ με 17 πόντους, 4 ασίστ και 3 ριμπάουντ, ο Μουρ με 15 πόντους και 2 ασίστ και ο Ζακ ΛεΝτέι με 12 πόντους και 5 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 24-22, 43-41, 67-61, 83-93