Παρτιζάν: Ζόρικη νίκη στην Αδριατική πριν τον Ολυμπιακό

2024-03-24T19:04:16+00:00 2024-03-24T20:09:34+00:00.

24/Mar/24 19:04

partizan-punter-nunnally

Η Παρτιζάν κέρδισε την Στουντέντσκι με 78-84 για την 24η αγωνιστική της Αδριατικής λίγκας, πριν το εντός έδρας ματς με τον Ολυμπιακό (28/3, 21:30).

Του Βαγγέλη Παπαδημητρίου/ info@eurohoops.net

Μπορεί να δυσκολεύτηκε, όμως η Παρτιζάν έφυγε νικήτρια από την έδρα της Στουντέντσκι με 78-84, για την 24η αγωνιστική της Αδριατικής λίγκας.

Η ομάδα του Ομπράντοβιτς ήταν πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, όμως στο δεύτερο επέστρεψε και καθάρισε στο τέταρτο δεκάλεπτο.

Ο Κοπρίβιτσα με 20 πόντους-8 ριμπάουντ ήταν ο κορυφαίος των νικητών, ενώ 16 πόντους πρόσθεσε ο Πάντερ και 17 ο Νάναλι, για το 18-6 στην βαθμολογία.

Αξίζει να αναφέρουμε πως για τους νικητές δεν αγωνίστηκε ο Αβράμοβιτς, ενώ παραμένει εκτός Σερβίας ο ΛεΝτέι, μετά τον θάνατο του πατέρα του.

Από πλευράς ηττημένων, που υποχώρησαν στο 11-13, ο Ντόκινς ήταν εξαιρετικός με 21 πόντους (8/13 σουτ), όμως δεν ήταν και αρκετός στο φινάλε.

Θυμίζουμε ότι η Παρτιζάν υποδέχεται τον Ολυμπιακό για την 32η αγωνιστική της Ευρωλίγκας (28/3, 21:30) και θέλει μόνο τη νίκη (14-17), στο κυνήγι μίας θέσης play-in.

Τα δεκάλεπτα: 26-20, 41-38, 58-63, 78-84