Ερυθρός Αστέρας: Με το δεξί οι “ερυθρόλευκοι” του Μίλαν Τόμιτς

2018-09-28T21:58:34+00:00 2018-09-28T21:58:34+00:00.

28/Sep/18 21:58

Με νίκη ξεκίνησε την φετινή του προσπάθεια στην Αδριατική Λίγκα ο Ερυθρός Αστέρας.

Θετική πρεμιέρα για την ομάδα του Μίλαν Τόμιτς! Ο Ερυθρός Αστέρας υπερασπίστηκε την έδρα του απέναντι στην Τσιμπόνα, την οποία και κέρδισε με σκορ 78-68.

Μπορεί η νίκη να ήρθε εύκολα, όμως οι ”ερυθρόλευκοι” χρειάστηκαν το τέταρτο δεκάλεπτο για να ”καθαρίσουν”. Μέχρι το 30′, το σκορ ήταν στο 59-56, όμως στην τελευταία κρίσιμη περίοδο, οι γηπεδούχοι έκαναν αυτά που έπρεπε.

Μεγάλο μερίδιο στη νίκη έχει ο Τζο Ράγκλαντ με 22 πόντους και 7 ασίστ! Από κοντά και ο πρώην παίκτης του Προμηθέα, Μοχάμεντ Φαγιέ, με 12 πόντους, 3 μπλοκς και 6 ριμπάουντ. Ο Στράτος Περπέρογλου έμεινε στο παρκέ για 20 λεπτά και είχε μόνο 3 ριμπάουντ στην στατιστική του.

Όλα αυτά υπό το βλέμμα του τενίστα Νόβακ Τζόκοβιτς, ο οποίος είναι γνωστός φίλος του Ερυθρού Αστέρα!

Τα δεκάλεπτα: 21-20, 42-35, 59-56, 78-68.