Ερυθρός Αστέρας: Έκανε το “11/11”, με κορυφαίο τον Περπέρογλου!

2018-12-15T21:00:51+00:00 2018-12-15T21:01:58+00:00.

15/Dec/18 21:00

Κανένα πρόβλημα για τον Ερυθρό Αστέρα, που πέρασε από την έδρα της Μέγκα Μπεμάξ και έκανε το 11/11! Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Στράτος Περπέρογλου.

Ψάχνει αντίπαλο στην Αδριατική λίγκα ο Ερυθρός Αστέρας! Η ομάδα του Μίλαν Τόμιτς δεν είχε το παραμικρό πρόβλημα απέναντι στη Μπεμάξ, παίρνοντας την εκτός έδρας νίκη με σκορ 78-68.

Έτσι, παρέμεινε στην κορυφή και μάλιστα διατήρησε το αήττητο με 11 νίκες σε ισάριθμα ματς! Όσο για την Μπεμάξ, έμεινε στο 7-4.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι φιλοξενούμενοι πήραν διαφορά 17 πόντων και ουσιαστικά τελείωσαν το ματς από το 20′. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να κάνουν την αντεπίθεσή τους στο τελευταίο δεκάλεπτο, όμως η απόσταση ήταν ήδη μεγάλη και τα χρονικά περιθώρια στενά.

Κορυφαίος για τους νικητές ο Στράτος Περπέρογλου με 17 πόντους (2/5 δίποντα, 4/8 τρίποντα, 1/2 βολές), 5 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 2 κλεψίματα σε 26′. Από κοντά και οι Μπίλι Μπάρον με 14 και Τζο Ράγκλαντ με 13 πόντους. Όσο για τον Μοχάμεντ Φαγιέ, μέτρησε 5 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Εξαιρετικός για τους γηπεδούχους ο Γκόγκα Μπιτάντζε με 23 πόντους-6 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 15-20, 25-42, 47-64, 68-78.