Μπούντουτσνοστ: Ήττα “σοκ” από την… ουραγό της Αδριατικής Λίγκας! (videos)

2018-12-24T20:13:46+00:00 2018-12-24T20:13:46+00:00.

24/Dec/18 20:13

Μία μεγάλη εκτός έδρας “γκέλα”, έκανε η Μπούντουτσνοστ η οποία ηττήθηκε από την τελευταία της βαθμολογίας Κρκα με 69-64.

Από το πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι ήταν εξαιρετικοί στην άμυνα “ανάγκασαν” την Μπούντουτσνοστ να σημειώσει μόλις 5 πόντους στην πρώτη περίοδο και πήγαν προηγούμενοι στα αποδυτήρια με 34-19!

Στο δεύτερο μέρος, η Κρκα ήταν καλύτερη, αλλά ο αγώνας ντέρμπι, με τους φιλοξενούμενους να προσπαθούν για την ανατροπή, αλλά η διαφορά ήταν αρκετά μεγάλη και τελικά η Μπούντουτσνοστ γνώρισα ήττα “σοκ” με 69-64.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν, ο Λάπορνικ με 12 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Ντάπα με 11 πόντους, 4 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους φιλοξενούμενους, ξεχώρισαν παρά το “ναυάγιο” ο Πόποβιτς με 16 πόντους, 4 ριμπάουντ και 2 ασίστ και ο Κλαρκ με 12 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα και 3 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 18-5, 34-19, 52-43, 69-64