Ερυθρός Αστέρας: Άνετο διπλό με καλή άμυνα και πολλούς πρωταγωνιστές

2019-03-09T19:55:53+00:00 2019-03-09T19:55:53+00:00.

09/Mar/19 19:55

Ο Ερυθρός Αστέρας του Μίλαν Τόμιτς, συνεχίζει την εξαιρετική φετινή του πορεία στην Αδριατική Λίγκα, κερδίζοντας και την Ζαντάρ εκτός έδρας με 87-69.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι “ερυθρόλευκοι” του Βελιγραδίου τα βρήκαν… δύσκολα και δεν είχαν διαφορά “ασφαλείας” έχοντας προβάδισμα με 37-31.

Στο δεύτερο μέρος όμως, οι παίκτες του Μίλαν Τόμιτς σημείωσαν 50 πόντους (οι 35 στο τρίτο δεκάλεπτο) και πήραν μία πολύ άνετη νίκη με 87-69, παίζοντας κυρίως εξαιρετική άμυνα, στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν, ο Ράγκλαντ με 15 πόντους, 5 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 ριμπάουντ και ο Σίμανιντς με 10 πόντους και 10 ριμπάουντ, ενώ ο Κέι Σι Ρίβερς είχε 10 πόντους με 4/12 σουτ, 1 ασίστ, 1 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.

Τα δεκάλεπτα: 15-19, 31-37, 48-72, 69-87