Ερυθρός Αστέρας: Δεύτερη ήττα στην Αδριατική (video)

2019-10-20T21:27:18+00:00 2019-10-20T21:27:18+00:00.

20/Oct/19 21:27

Ο Ερυθρός Αστέρας έφυγε με σκυμμένο το κεφάλι από την έδρα της Κρκα, με τους ερυθρόλευκους του Βελιγραδίου να γνωρίζουν την ήττα με 79-77 στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Αδριατικής Λίγκας

Την δεύτερη ήττα του σε τρεις αγωνιστικές γνώρισε ο Ερυθρός Αστέρας, με την ομάδα του Μίλαν Τόμιτς να ηττάται από την Κρκα εκτός έδρας με 79-77.

Τα πάντα κρίθηκαν στο τέλος, με την Κρκα να φτάνει στο +4 (79-75), 1’ λεπτό πριν το τέλος. Στον εναπομείναντα χρόνο οι ερυθρόλευκοι δεν μπόρεσαν να κάνουν την ανατροπή και έτσι το τέλος του αγώνα βρήκε τους γηπεδούχους νικητές με 79-77.

Κορυφαίος των νικητών ήταν ο Κόσεϊ με 20 πόντους, ενώ Τζοσίλο, ο οποίος με δικό του τρίποντο έδωσε προβάδισμα ασφαλείας στην ομάδα του στο τελευταίο λεπτό, είχε 19.

Για τον Ερυθρό Αστέρα, ο Στράτος Περπέρογλου είχε 14 πόντους με 3/7 δίποντα, 2/4 τρίποντα, 2/2 βολές, 2 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο σε 21:54 στο παρκέ.

Τα δεκάλεπτα: 17-20, 37-45, 55-61, 79-77