Ερυθρός Αστέρας: Επιστροφή στις νίκες με Γκιστ-Περπέρογλου

2019-10-27T19:50:37+00:00 2019-10-27T20:06:40+00:00.

27/Oct/19 19:50

Επιστροφή στις νίκες για τον Ερυθρό Αστέρα, ο οποίος νίκησε εντός έδρας τη Μέγκα Μπέμαξ με 88-70.

Πατάει στα πόδια του και πάλι ο Ερυθρός Αστέρας. Η ομάδα του Βελιγραδίου δεν είχε πρόβλημα κόντρα στη Μέγκα Μπέμαξ, την οποία και κέρδισε με σκορ 88-70, για τη 4η αγωνιστική της Αδριατικής Λίγκας. Έτσι, οι νικητές ανέβηκαν στο 2-2, ενώ οι ηττημένοι υποχώρησαν στο 1-3.

Η αναμέτρηση ήταν ντέρμπι για ένα ημίχρονο (44-40), στο τρίτο δεκάλεπτο όμως, κρίθηκαν όλα. Οι γηπεδούχοι, με επιμέρους 30-15, πήραν μία διαφορά 19 πόντων (74-55) και ”καθάρισαν”, για να επιστρέψουν στις νίκες, μετά από δύο σερί ήττες.

Πρώτος σκόρερ του Ερυθρού Αστέρα ο Ντέγιαν Νταβίντοβατς με 17 πόντους, με τον Τζέιμς Γκιστ να είναι εξαιρετικός με 14 πόντους και 10 ριμπάουντ. Στους 11 σταμάτησε ο Στράτος Περπέρογλου (5 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα), όσους και οι Λορέντζο Μπράουν (5 ριμπάουντ, 4 ασίστ) και Μπίλι Μπάρον (3 ριμπάουντ, 3 ασίστ).

Τα δεκάλεπτα: 22-19, 44-40, 74-55, 88-70