Ερυθρός Αστέρας: Νίκη με… 100άρα στο ντεμπούτο του Ντράγκαν Σάκοτα! (videos)

2019-11-25T20:17:21+00:00 2019-11-25T20:17:21+00:00.

25/Nov/19 20:17

Με τον καλύτερο τρόπο, ξεκίνησε η θητεία του Ντράγκαν Σάκοτα στον Ερυθρό Αστέρα, αφού κέρδισε με το εντυπωσιακό 105-82 την Μόρναρ Μπαρ, για την Αδριατική Λίγκα.

Από νωρίς, οι “ερυθρόλευκοι” της Σερβίας ήταν εντυπωσιακοί και προηγήθηκαν στην πρώτη περίοδο με 28-9, όμως στο δεύτερο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι “ξέσπασαν” και πετυχαίνοντας 31 πόντους μείωσαν σε 53-40, στο φινάλε το πρώτο μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο, δεν άλλαξε κάτι ιδιαίτερα στην εικόνα της αναμέτρησης, αφού ο Ερυθρός Αστέρας συντηρούσε συνεχώς διψήφιες διαφορές και στο φινάλε, κατάφερε να πάρει την νίκη με 105-82, ανεβάζοντας το ρεκόρ του στην κατάταξη σε 5-3.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν, ο Ότζο με 13 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα και 2 μπλοκ, ο Λάζιτς με 13 πόντους και 3 ριμπάουντ, ο Κόβιτς με 12 πόντους και 7 ριμπάουντ και ο Μπράουν με 10 πόντους, 7 ασίστ και 5 ριμπάουντ, ενώ ο Γκιστ σε 15 λεπτά συμμετοχής είχε 10 πόντους, 2 ασίστ, 1 ριμπάουντ και 1 μπλοκ.

Πλέον ο Ερυθρός Αστέρας ετοιμάζεται να δώσει το πρώτο του παιχνίδι στην Ευρωλίγκα, με τον Ντράγκαν Σάκοτα στον πάγκο του, απέναντι στην Βαλένθια (28/11, 20:00) στο Βελιγράδι.