Ρεάλ Μαδρίτης: 6/6 για την ασταμάτητη “Βασίλισσα” στο πρωτάθλημα! (videos)

2020-10-25T21:17:20+00:00 2020-10-25T21:17:20+00:00.

25/Oct/20 21:17

Αήττητη παραμένει η Ρεάλ Μαδρίτης στο ισπανικό πρωτάθλημα κερδίζοντας πολύ εύκολα στην έδρα της την Εστουντιάντες με 93-77.

Η Ρεάλ Μαδρίτης του Πάμπλο Λάσο πανηγύρισε μία ακόμα νίκη στην ACB κερδίζοντας εντός έδρας άνετα την Εστουντιάντες με 93-77 και πλέον παραμένει στην κορυφή με 6/6 μαζί με την Τενερίφη του Γιώργου Μπόγρη.

Κορυφαίοι για την “Βασίλισσα” ήταν ο Καμπάτσο με 15 πόντους, 2 ασίστ και 2 ριμπάουντ, ο Τόμπκινς με 14 πόντους και 2 ριμπάουντ και ο Γιουλ με 10 πόντους, 4 ασίστ και 2 ριμπάουντ.

Από την πλευρά της Εστουντιάντες που πλέον έχει ρεκόρ 3-4 προσπάθησαν ο Ρόμπερσον με 15 πόντους, 3 ασίστ και 2 ριμπάουντ και ο Τζεντίλε με 13 πόντους και 6 ριμπάουντ.

Στα του αγώνα η Ρεάλ δυσκολεύτηκε μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο όπου και έχανε με 23-18, όμως στην δεύτερη και στην τρίτη περίοδο με το συνολικό επιμέρους σκορ 51-21 “καθάρισε” την υπόθεση νίκη.

Πλέον η Ρεάλ Μαδρίτης ετοιμάζεται για την 6η αγωνιστική της Ευρωλίγκα όπου και θα υποδεχθεί την Μπάγερν Μονάχου (29/10, 22:00) των Τρινκιέρι – Μπάλντουϊν που “τρέχει” αήττητο σερί τεσσάρων αγώνων.

Τα δεκάλεπτα: 18-23, 44-34, 69-44, 93-77.