Ρεάλ Μαδρίτης: Σε ένα ημίχρονο “καθάρισε” την Μπέτις και έκανε το 7/7! (videos)

2020-10-27T20:17:48+00:00 2020-10-27T20:20:16+00:00.

27/Oct/20 20:17

Η Ρεάλ Μαδρίτης συνεχίζει αήττητη στο ισπανικό πρωτάθλημα κερδίζοντας και την Ρεάλ Μπέτις του Τζέιμς Φελντέιν εκτός έδρας με 84-65.

Η ομάδα του Πάμπλο Λάσο βρίσκει ρυθμό μέσα από τους αγώνες του πρωταθλήματος και παραμένει στην κορυφή της βαθμολογία κάνοντας το 7/7 μετά το άνετο εκτός έδρας διπλό με 84-65 κόντρα στην Ρεάλ Μπέτις του Τζέιμς Φελντέιν.

Κορυφαίοι για την “Βασίλισσα” ήταν ο Κάρολ με 14 πόντους και 3 ριμπάουντ, ο Ταβάρες που έκανε double double με 13 πόντους, 11 ριμπάουντ και 2 μπλοκ, ο Γιουλ με 14 πόντους και 4/9 τρίποντα και ο Καμπάτσο με 9 πόντους και 9 ασίστ.

Από την πλευρά της Μπέτις προσπάθησαν ο άλλοτε παίκτης του Παναθηναϊκού με 11 πόντους (4/13 σουτ) και 2 ασίστ και ο Ν’ Ντιαγέ με 11 πόντους, 10 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 μπλοκ και ο

Στα του αγώνα οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες στο πρώτο ημίχρονο με 31-31 χάρη στην άμυνα της Μπέτις, όμως στο δεύτερο μέρος οι Μαδριλένοι “ξέσπασαν” και με συνολικό επιμέρους σκορ 26-18 στο τρίτο δεκάλεπτο και 14-4 στο πρώτο 5λεπτο της τέταρτης περιόδου (71-53) “καθάρισε” το διπλό!

Πλέον η Ρεάλ Μαδρίτης ετοιμάζεται για την 6η αγωνιστική της Ευρωλίγκα όπου και θα αντιμετωπίσει εντός έδρας την Μπάγερν Μονάχου (29/10, 22:00) των Αντρέα Τρινκιέρι και Ουέιντ Μπόλντουϊν.

Τα δεκάλεπτα: 176-19, 31-31, 49-57, 65-84.