Άγγιξε την τελειότητα η Βαλένθια

2016-05-29T20:54:52+00:00 2016-05-29T20:54:52+00:00.

29/May/16 20:54

Η Βαλένθια ήταν εντυπωσιακή στη Μάλαγα, επικράτησε 88-59 της Ουνικάχα και πέρασε με εντυπωσιακό τρόπο στα ημιτελικά.

Της Εurohoops team/ info@eurohoops.net

Ο Τζάστιν Χάμιλτον ήταν ασταμάτητος κι ολοκλήρωσε τον αγώνα, έχοντας 21 πόντους με 9/9 σουτ! Άξιος συμπαραστάτης του ήταν ο Αντουάν Ντιό, ο οποίος πρόσθεσε 12 πόντους, 6 ασίστ και 5 ριμπάουντ.

Οι 17 πόντοι του Νέντοβιτς δεν έφταναν στη Μάλαγα που στο πρώτο ματς έχασε στις λεπτομέρειες αλλά σε αυτό που ήταν do-or-die εμφανίστηκε τραγική. Είναι χαρακτηριστικό ότι στην τελευταία περίοδο, το επιμέρους σκορ ήταν 21-9 για τις «νυχτερίδες», οι οποίες έκαναν εύκολα το 2-0.

Η Βαλένθια περιμένει τον νικητή του ζευγαριού της Ρεάλ Μαδρίτης, με τη Μούρθια του Φώτη Κατσικάρη. Οι Μαδριλένοι προηγούνται με 1-0.