Με οδηγό τον Μπογκντάνοβιτς η Μπανταλόνα

2016-11-19T21:57:23+00:00 2016-11-19T21:57:23+00:00.

19/Nov/16 21:57

Σε ένα παιχνίδι που κρίθηκε στην λεπτομέρειες, η Μπανταλόνα επιβλήθηκε της Βαλένθια με 86-84, με τον Λούκα Μπογκντάνοβιτς να οδηγεί επιθετικά τους νικητές.

Tης Eurohoops Team/ info@eurohoops.net

Οι φιλοξενούμενοι πάντως είχαν την ευκαιρία να πάρουν τη νίκη στο τέλος, αλλά ο Αντουάν Ντιό αστόχησε σε τρίποντο που επιχείρησε στην εκπνοή του παιχνιδιού, με αποτέλεσμα η Βαλένθια να φύγει ηττημένη από το γήπεδο. Πλέον η Μπανταλόνα βρίσκεται στο 3-6 και ξέφυγε προς το παρόν από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας, ενώ η Βαλένθια μετράει 5-3.

Ο Μπογκντάνοβιτς ήταν ο πρώτος σκόρερ για τους νικητές, καθώς σταμάτησε στους 16 πόντους, ενώ σε απόδοση τον ακολούθησαν οι Τζερόμ Τζόρνταν με 15 και Αλμπέρτο Αμπάλντε με 14 πόντους.

Από την πλευρά των ηττημένων, ο Βιάτσεσλαβ Κραβτσόβ σταμάτησε στους 23 πόντους και ήταν ο κορυφαίος για την Βαλένθια, ενώ ο Αντουάν Ντιο πέτυχε 14 πόντους, ενώ έχασε και το τελευταίο τρίποντο του αγώνα.