Ανατροπή και νίκη για Ανδόρα και Θανάση!

2017-03-04T23:05:33+00:00 2017-03-04T23:05:34+00:00.

04/Mar/17 23:05

Λίγο έλειψε να πέσει θύμα έκπληξης η Ανδόρα του Θανάση Αντετοκούνμπο, αλλά στην τελευταία περίοδο, κατάφερε να επιβάλλει τον ρυθμό της και να κερδίσει τελικά τη Μανρέσα με σκορ 85-77.

Tης Eurohoops Team/ info@eurohoops.net

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά του αγώνα και το κράτησαν μέχρι τα τελευταία λεπτά του τέταρτου δεκαλέπτου, αλλά εκεί ο Θανάσης και η… παρέα του ανέτρεψαν την κατάσταση και έφτασαν στη νίκη.

Με αυτή τη νίκη η Ανδόρα έφτασε την Μπιλμπάο στην 8η θέση της βαθμολογίας στην ACB, έχοντας ρεκόρ 11-10, ενώ από την άλλη η Μανρέσα βρίσκεται πλέον στο 3-19 και παραμένει στην τελευταία θέση.

Ο Αντετοκούνμπο αγωνίστηκε για 12’10” και είχε 9 πόντους με 1/2 βολές και 4/6 δίποντα, 1 ριμπάουντ και 1 ασίστ. Κορυφαίος για την Ανδόρα ήταν ο Γκιόργκι Σερμαντίνι με 20 πόντους και 8 ριμπάουντ. Από τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο Μασάδο με 20 πόντους.