Ισπανία: Διπλό με 100αρα για την Ρεάλ! (photo)

2017-10-28T20:56:19+00:00 2017-10-28T21:04:43+00:00.

28/Oct/17 20:56

Σημαντική εκτός έδρας νίκη πέτυχε η Ρεάλ Μαδρίτης απέναντι στους Σαν Πάμπλο Μπούργκος με 100-95, παρά το κακό αμυντικό βράδυ που βρέθηκε!

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν εξαιρετικοί και με “όπλο” την επίθεση τους πήραν προβάδισμα με 45-39 πηγαίνοντας στα αποδυτήρια.

Η Ρεάλ στο δεύτερο ημίχρονο, παρότι η άμυνα της δεν ήταν καλή, βρήκε ρυθμό στην επίθεση και μείωσε αρχικά σε 73-68. Στην τέταρτη περίοδο οι “μπλάνκος” του Πάμπλο Λάσο έπαιξαν καλύτερη στην πίσω πλευρά του παρκέ και με τους Ντόντσιτς-Καμπάτσο να βρίσκουν λύσεις πήραν το διπλό 100-95.

Κορυφαίοι για τους νικητές ήταν ο Καμπάτσο με 17 πόντους και 4 ασίστ, ο Ντόντσιτς με 16 πόντους, 2 ασίστ και 2 ριμπάουντ και ο νεαρός Γιούστα με 15 πόντους.