Ισπανία: Με Ρέγες από τα… παλιά παρέμεινε αήττητη η Ρεάλ! (photo)

2017-11-04T20:58:08+00:00 2017-11-04T20:58:08+00:00.

04/Nov/17 20:58

Σε ένα πολύ ενδιαφέρον ματς, η Ρεάλ Μαδρίτης κατάφερε να περάσει από την δύσκολη έδρα της Τενερίφη με 84-74, κάνοντας ένα σερί 8-0 στα τελευταία λεπτά. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Φελίπε Ρέγες με 18 πόντους και 7 ριμπάουντ!

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν απόλυτα ισορροπημένο με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες με 42-42.

Το τρίτο δεκάλεπτο βρήκε την Ρεάλ να παίζει καλή άμυνα και να δέχεται μόλις 14 πόντους κάτι που την βοήθησε να προηγηθεί με 60-56. Στην τέταρτη και τελευταία περίοδο, οι παίκτες του Πάμπλο Λάσο βρήκαν ρυθμό στην επίθεση και με 8-0 σερί στα τελευταία 2 περίπου λεπτά πήραν ένα σπουδαίο διπλό με 84-74, συνεχίζοντας την αήττητη πορεία της.

Κορυφαίοι για τους Μαδριλένους ήταν ο Κοζέρ με 15 πόντους και 2 ασίστ, ο Ντόντσιτς με 11 πόντους, 4 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Να πούμε ότι κατά την διάρκεια του αγώνα, ο Γκουστάβο Αγιόν τραυματίστηκε και δεν συνέχισε στο παιχνίδι.

Τα δεκάλεπτα: 23-18, 42-42, 56-60, 74-84