Ισπανία: Τρομερή παράσταση της Βαλένθια, “διέλυσε” με 100αρα την Σαραγόσα! (photo)

2018-01-13T20:39:30+00:00 2018-01-13T20:39:30+00:00.

13/Jan/18 20:39

Εκπληκτική ήταν η Βαλένθια κόντρα στην Σαραγόσα, την οποία “διέλυσε” με 103-58 στο περιθώριο της 16ης αγωνιστικής της ACB.

Οι πρωταθλητές Ισπανίας μπορεί στο πρώτο δεκάλεπτο να ήταν κακοί ειδικά στην άμυνα (29-28), όμως στην δεύτερη περίοδο “ξέσπασαν” και με ένα εκπληκτικό επιμέρους σκορ 31-7 “καθάρισαν” την υπόθεση νίκη από νωρίς, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με προβάδισμα 25 πόντων (60-35).

Στο δεύτερο μέρος δεν άλλαξε κάτι η διαφορά μεγάλωσε, ειδικά στο τρίτο δεκάλεπτο όπου η Σαραγόσα σημείωσε μόλις 6 πόντους και δέχθηκε 24 και το “πάρτι” συνεχίστηκε μέχρι τέλους, με την Βαλένθια να κάνει επίδειξη δύναμης, μετά την ήττα από την Φενέρ.

Καλύτερος για τις “νυχτερίδες” ήταν, ο Σαν Εμετέριο με 15 πόντους, 6 ριμπάουντ και 5 ασίστ, ενώ σε καλό βράδυ βρέθηκαν ο Πλάις με 14 πόντους και 4 ριμπάουντ, ο Ντούμπλιεβιτς με 12 πόντους και 7 ριμπάουντ και ο Ρούντεζ με 13 πόντους και 5 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 29-28, 60-35, 84-41, 103-58

Δείτε την βαθμολογία του ισπανικού πρωταθλήματος.