Ισπανία: Μεγάλη ανατροπή και νίκη για Ανδόρα κόντρα στην Ρεάλ! (photo)

2018-02-03T21:06:38+00:00 2018-02-03T21:06:38+00:00.

03/Feb/18 21:06

Μία σπουδαία νίκη με ανατροπή, πήρε η Ανδόρα στην έδρας της κόντρα στην Ρεάλ Μαδρίτης με 89-87, η οποία “προβλημάτισε” λίγες ημέρες πριν το ματς με τον Ολυμπιακό (9/2)!

Από το πρώτο ημίχρονο του αγώνα, οι δύο ομάδες απέδιδαν εξαιρετική στην επίθεση, με την Ρεάλ Μαδρίτης να είναι λίγο καλύτερη και προηγείται πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με 55-51.

Στο δεύτερο μέρος η Ανδόρα, συνέχιζε να είναι “στενός κορσές” της Ρεάλ και στα τελευταία 3 λεπτά του παιχνιδιού με σερί 9-2, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ρίξουν “νοκ αουτ” τους Μαδριλένους και να και κερδίσουν με 89-87

Κορυφαίοι των νικητών ήταν ο Σανέ με 24 πόντους και 6 ριμπάουντ και ο Αλμισί που έκανε double double με 12 πόντους και 10 ριμπάουντ. Από την Ρεάλ ξεχώρισε ο Καμπάτσο με 19 πόντους, 8 ασίστ και 6 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 19-28, 51-55, 67-72-89-87