ACB: Εύκολα η Μούρθια με “σούπερ” άμυνα (video)

2018-04-12T21:05:24+00:00 2018-04-12T21:05:24+00:00.

12/Apr/18 21:05

Μία άνετη εντός έδρας νίκη, πανηγύρισε η αντίπαλος της ΑΕΚ στον ημιτελικό του Basketball Champions League, Μούρθια με 82-62 κόντρα στην Φουενλαμπράδα.

Στο πρώτο μέρος ο επιθετικός ρυθμός των δύο ομάδων ήταν αρκετά υψηλός και οι γηπεδούχοι πήγαν στα αποδυτήρια προηγούμενοι με 43-37.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Μούρθια έπαιξε φανταστική άμυνα στην τρίτη περίοδο δεχόμενη μόλις 9 πόντους και ουσιαστικά σε εκείνο το σημείο “κλείδωσε” την νίκη, αφού και στο τέταρτο δεκάλεπτο η άμυνα της ήταν το “κλειδί” για να έρθει εύκολα το θετικό αποτέλεσμα.

Δείτε εδώ την βαθμολογία της ACB!

Καλύτεροι για τους νικητές ήταν, ο Ντέλια με 16 πόντους και 3 ριμπάουντ, ο Χάνα με 16 πόντους, 6 ασίστ και 4 ριμπάουντ και ο Μπενίτε με 14 πόντους και 2 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 23-16, 43-37, 57-46, 82-62