ACB: “Πάρτι” η Γκραν Κανάρια με Ουνικάχα, ήττα για Τενερίφη και Κατσικάρη! (videos)

2018-05-06T20:30:05+00:00 2018-05-06T20:30:05+00:00.

06/May/18 20:30

Την εκτός έδρας ήττα από την Εστουντιάντες γνώρισε η Τενερίφη των Κατσικάρη και Βασιλειάδη με 97-92, ενώ και η Γκραν Κανάρια κέρδισε άνετα την Ουνικάχα Μάλαγα με 76-55!

Από το πρώτο ημίχρονο η Γκραν Κανάρια έδειξε πως θέλει πολύ την νίκη και πήγε στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ με 33-17.

Στο δεύτερο μέρος δεν άλλαξε κάτι, αφού οι γηπεδούχοι δεν δυσκολεύτηκαν να κερδίσουν την κακή απόψε ομάδα του Ζοάν Πλάθα.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν, ο Σίλεϊ με 16 πόντους και 3 ασίστ και ο Φίσερ με 10 πόντους και 7 ριμπάουντ, ενώ από την Μάλαγα προσπάθησε ο Σερμαντίνι με 10 πόντους και 4 ριμπάουντ.

Δείτε εδώ την βαθμολογία της ACB!

Στο άλλο παιχνίδι της βραδιάς, η Τενερίφη των Φώτη Κατσικάρη και Κώστα Βασιλειάδη “πλήρωσε” την πολύ κακή της αμυντική λειτουργία και ηττήθηκε δίκαια από την Εστουντιάντες με 97-92.

Κορυφαίοι των γηπεδούχων ήταν, ο Λάντεσμπεργκ με 18 πόντους και 7 ριμπάουντ και ο Μπράουν που έκανε double double με 14 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Από την ομάδα του Έλληνα προπονητή, προσπάθησε ο Πονίτκα με 18 πόντους, 7 ριμπάουντ και 3 ασίστ και ο Βασιλειάδης είχε σε 18 λεπτά συμμετοχής, 8 πόντους (2/7 τρίποντα) και 1 ριμπάουντ.