Ρεάλ: Έκανε το 1-0 με “σούπερ” Κάρολ κόντρα σε Κατσικάρη-Βασιλειάδη! (videos)

2018-05-27T14:22:21+00:00 2018-05-27T14:22:21+00:00.

27/May/18 14:22

Την πρώτη της νίκη στα playoffs της ACB, πανηγύρισε η Ρεάλ Μαδρίτης στην έδρα της κόντρα στην “ελληνική” Τενερίφη με 83-73!

Από το πρώτο ημίχρονο οι πρωταθλητές Ευρώπης, ήταν καλύτεροι και προηγήθηκαν με 42-33 πηγαίνοντας στα αποδυτήρια, στην λήξη του πρώτου εικοσαλέπτου.

Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα του Φώτη Κατσικάρη δεν επέτρεπε στην Ρεάλ Μαδρίτης να ξεφύγει στο σκορ, όμως στο τέλος η “βασίλισσα” βρήκε τις λύσεις στην επίθεση και σε συνδυασμό με καλή αμυντική λειτουργία κέρδισε τον πρώτο προημιτελικό με 83-73 και έκανε το 1-0 στην σειρά!

Καλύτεροι για τους Μαδριλένους ήταν, ο Κάρολ με 15 πόντους και 2 ριμπάουντ και ο Λούκα Ντόντσιτς με 14 πόντους, 4 ριμπάουντ και 3 ασίστ

Από την Τενερίφη, ο Κώστας Βασιλειάδης σε 29 λεπτά συμμετοχής είχε 12 πόντους (5/10 σουτ), 3 ριμπάουντ και 1 ασίστ.

Πλέον η ομάδα του Πάμπλο Λάσο προηγείται στην σειρά με 1-0 και αν κερδίσει στον δεύτερο προημιτελικό (29/7), που θα διεξαχθεί στην έδρα της Τενερίφη τότε θα προκριθεί στα ημιτελικά.

Τα δεκάλεπτα: 21-15, 42-33, 58-48, 83-73