Ομπραντόιρο: “Καυτός” Βασιλειάδης έδωσε τη νίκη στην πρεμιέρα!

2018-09-29T22:23:43+00:00 2018-09-29T22:23:43+00:00.

29/Sep/18 22:23

Με νίκη ξεκίνησε την φετινή ACB η Ομπραντόιρο του Κώστα Βασιλειάδη, ο οποίος ”μίλησε” στα τελευταία λεπτά!

Θετική πρεμιέρα για τη νέα ομάδα του Έλληνα γκαρντ. Η Ομπραντόιρο δεν είχε κανένα πρόβλημα απέναντι στη Μπούργκος, την οποία και κέρδισε με σκορ 91-81.

Από το ημίχρονο κιόλας, οι γηπεδούχοι επέβαλλαν τον ρυθμό τους, κάτι που μεταφράστηκε σε διψήφια διαφορά (45-32).

Στο δεύτερο μισό, οι φιλοξενούμενοι ”ροκάνισαν” την διαφορά, όμως η ήττα δεν μπόρεσε να αποφευχθεί. Και αυτό διότι η Ομπραντόιρο είχε… Κώστα Βασιλειάδη!

Ο Έλληνας γκαρντ έμεινε στο παρκέ για 15 λεπτά και σκόραρε 20 πόντους (6/9 τρίποντα, 2/3 βολές), 17 από αυτούς στην τέταρτη περίοδο! Από κοντά και ο Νάτσο Γιοβέτ με 18 πόντους και 3 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 22-17, 45-32, 69-56, 91-81.