Ρεάλ: Μεγάλη ανατροπή και νίκη στο φινάλε κόντρα στην Ουνικάχα Μάλαγα! (photo)

2018-10-07T21:33:15+00:00 2018-10-07T21:33:15+00:00.

07/Oct/18 21:33

Η Ρεάλ Μαδρίτης με μία μεγάλη ανατροπή στα τελευταία 2 λεπτά του αγώνα χάρη σε ένα σερί 12-1, κέρδισε στην έδρα της την Ουνικάχα Μάλαγα με 89-82!

Στο πρώτο ημίχρονο, η πρωταθλήτρια Ευρώπης και Ισπανίας απέδειξε πως είναι πιο ποιοτική ομάδα και πήγε προηγούμενη στα αποδυτήρια με 48-36.

Στο δεύτερο μέρος όμως, οι Ανδαλουσιάνοι με καταπληκτικό ρυθμό στην επίθεση, εξαιρετική άμυνα και επιμέρους σκορ 28-14, γύρισαν “τούμπα” το παιχνίδι και πήραν το προβάδισμα με 66-62.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, η “μάχη” στο παρκέ ήταν τρομερή, με τις εναλλαγές στο σκορ να είναι συνεχόμενες και την Ουνικάχα Μάλαγα να δείχνει πως φέτος θα είναι ιδιαίτερα ανταγωνιστική.

Στο τελευταίο δίλεπτο μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι είχαν το προβάδισμα με 81-77 και ήταν το μεγάλο φαβορί για την νίκη. Τελικά, η Ρεάλ με ένα εντυπωσιακό σερί 12-1 γύρισε το παιχνίδι στο φινάλε και πήρε την μεγάλη νίκη με 89-82, συνεχίζοντας με νίκες στο ξεκίνημα της φετινής σεζόν.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν, ο Ταβάρες που έκανε double double με 14 πόντους, 11 ριμπάουντ και 4 μπλοκ και ο Καμπάτσο με 12 πόντους και 5 ριμπάουντ.

Από την Ουνικάχα Μάλαγα, ο Ουίλτζερ είχε 11 πόντους, 5 ριμπάουντ και 2 ασίστ, ο Ρόμπερτς 12 πόντους και 2 ασίστ και ο Σερμαντίνι 13 πόντους και 3 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 21-15, 48-36, 62-66, 89-82