Ουνικάχα Mάλαγα: Με “σούπερ” Ουίλτζερ κέρδισε εύκολα την Σαραγόσα! (videos)

2018-10-27T22:20:46+00:00 2018-10-27T22:31:25+00:00.

27/Oct/18 22:20

Η Ουνικάχα Μάλαγα συνεχίζει την καλή της πορεία στην ACB, κερδίζοντας και την Σαραγόσα στην έδρα της με 98-82, έχοντας σε εξαιρετικό βράδυ τον Κάιλ Ουίλτζερ.

Στο πρώτο ημίχρονο του ματς, οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στην επίθεση και πήγαν προηγούμενοι στα αποδυτήρια γι την ανάπαυλα με 44-42.

Στο δεύτερο μέρος όμως, οι Ανδαλουσιάνοι έπαιξαν εξαιρετικό μπάσκετ και στις δύο πλευρές του παρκέ, πέτυχαν 56 πόντους σε 20 λεπτά και τελικά πήραν μία άνετη και σημαντική νίκη με 98-82 και οι φίλαθλοι, τους χειροκρότησαν θερμά μετά την πολύ καλή εμφάνιση.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν, ο άλλοτε παίκτης του Ολυμπιακού Κάιλ Ουίλτζερ με 15 πόντους και 3 ριμπάουντ, ο Βατζίνσκι με ισάριθμους πόντους, 2 ασίστ και 2 ριμπάουντ και οι Λεσόρτ (7 ριμπάουντ)-Σερμαντίνι (6 ριμπάουντ) με 13 πόντους ο καθένας. Στους 8 (3/9 σουτ) με 3 ασίστ έμεινε ο Μπράιαν Ρόμπερτς, ενώ, από την άλλη, ο επίσης πρώην “ερυθρόλευκος” Ρενάλντας Σεϊμπούτις σκόραρε 17 πόντους (6/8 σουτ).

Τα δεκάλεπτα: 17-22, 42-44, 70-58, 98-82

Photo Credit: Unicaja CB