Γκραν Κανάρια: Υπέταξε την Μούρθια με επική ανατροπή!

2019-01-20T15:17:51+00:00 2019-01-20T15:17:51+00:00.

20/Jan/19 15:17

Η Γκραν Κανάρια βρέθηκε με την πλάτη στο καναβάτσο στο παιχνίδι με τη Μούρθια, αλλά με επική ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο πήρε τη νίκη (90-82) και ανάσανε βαθμολογικά!

Η ομάδα του Λας Πάλμας διανύει μια πολύ κακή σεζόν στην ACB και έχει μπλέξει στα χαμηλά στρώματα της κατάταξης.

Μάλιστα, πριν το τζάμπολ της αναμέτρησης ήταν ισόβαθμη στην προτελευταία θέση με την Μούρθια, από την οποία βρέθηκε να χάνει με 18 πόντους στο ημίχρονο (25-43)!

Ομως το δεύτερο 20λεπτο στην “Γκραν Κανάρια Αρένα” ανήκε στους γηπεδούχους, οι οποίοι με 65-39 σε αυτό το διάστημα έφεραν τα πάνω-κάτω και πήραν τη νίκη για να ανέβουν στο 6-11, αφήνοντας τη Μούρθια στο 5-12 και στην επικίνδυνη ζώνη!

Ο Παουλί (20π.) ήταν κορυφαίο της Γκραν Κανάρια, η οποία είχε ηγέτες επίσης τους Ραμπασέδα (15π.) και Στρόμπερι (14π.), αφήνοντας για τους φιλοξενούμενους ανεκμετάλλευτούς τους 17π. του Μπούκερ και τους 15π. του Ντόιλ.