Ουνικάχα Μάλαγα: Ο Φερνάντεθ “σκότωσε” την Ρεάλ στο φινάλε της παράτασης! (videos)

2019-02-03T21:13:35+00:00 2019-02-03T21:14:13+00:00.

03/Feb/19 21:13

Η Ουνικάχα Μάλαγα με ένα μεγάλο τρίποντο του Φερνάντεθ στο φινάλε της παράτασης, κέρδισε την προβληματική αμυντικά Ρεάλ Μαδρίτης με 103-102!

Η Ρεάλ στο πρώτο ημίχρονο ήταν εξαιρετική και πήγε προηγούμενη στα αποδυτήρια με 57-41, δείχνοντας πως; θα πάρει το πολυπόθητο διπλό.

Στο δεύτερο μέρος όμως, εμφανίστηκε χαλαρή και αγνώριστη κάτι που εκμεταλλεύτηκε η Ουνικάχα Μάλαγα, η οποία γύρισε το παιχνίδι και αν δεν ήταν ο Αγιόν ο οποίος σε “νεκρό” χρόνο ισοφάρισε σε 95-95 και οδήγησε το ματς στην παράταση, τότε θα είχε νικήσει.

Στο έξτρα πεντάλεπτο του ματς, η Ρεάλ μπήκε δυνατά και με 5-1 επιμέρους σκορ, προηγήθηκε με 100-96 και ήταν φαβορί για την νίκη. Όμως το παιχνίδι έγινε “θρίλερ” και στην λήξη της παράτασης, αφού ο Φερνάντεθ “σκότωσε” την Ρεάλ με τρίποντο στα 2 δευτερόλεπτα, δίνοντας την νίκη στην Μάλαγα με 103-102.

Κορυφαίοι των νικητών, ο Φερνάντεθ με 27 πόντους (5/8 τρίποντα)μ 9 ασίστ, 5 κλεψίματα και 4 ριμπάουντ, ο Σερμαντίνι με 18 πόντους και 10 ριμπάουντ και ο Ρόμπερτς με 14 πόντους, 5 ασίστ και 3 ριμπάουντ.

Από την άλλη πλευρά της Ρεάλ, ξεχώρισε ο Ρούντι με 25 πόντους, 3 ασίστ και 3 ριμπάουντ και ο Καμπάτσο με 17 πόντους, 11 ασίστ και 5 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 19-27, 41-57, 69-76, 95-95, 103-102,

Πλέον η Ρεάλ έχει μπροστά της δύσκολο ταξίδι και ντέρμπι για την Ευρωλίγκα, αφού αντιμετωπίζει την ΤΣΣΚΑ Μόσχας του Δημήτρη Ιτούδη.