Ισπανία: Ήττα για την Μπανταλόνα του Νίκου Ζήση από την Μπιλμπάο (photo)

2019-09-18T22:22:51+00:00 2019-09-18T22:22:51+00:00.

18/Sep/19 22:22

Σε φιλική αναμέτρηση στο πλαίσιο της προετοιμασίας τους εν όψει της νέας σεζόν, η Μπιλμπάο κέρδισε την Μπανταλόνα του Νίκου Ζήση με 90-73.

Από το πρώτο ημίχρονο του φιλικού, οι Βάσκοι ήταν σαφώς καλύτεροι και με μεγάλο “όπλο” τους την επίθεση, προηγήθηκαν αρχικά με 30-19 και πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα, μπροστά στο σκορ με 47-35.

Η ομάδα του άλλοτε αρχηγού της Εθνική μας Ομάδας, κατάφερε στο δεύτερο μέρος να κατεβάσει τον ρυθμό του ματς και είδε την διαφορά να μικραίνει και την Μπιλμπάο να προηγείται με 61-51. Τελικά οι Βάσκοι πήραν την φιλική νίκη, απέναντι στην Μπανταλόνα του Νίκου Ζήση με 90-73.

Κορυφαίος των νικητών ήταν, ο Κουλμπόκα με 14 πόντους, 6 ριμπάουντ και 2 ασίστ, ενώ ο Νίκος Ζήσης από την Μπανταλόνα, είχε σε 26 λεπτά συμμετοχής 8 πόντους, 4 ριμπάουντ και 3 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 30-19, 47-35, 61-51, 90-73