Βαλένθια: Οι νυχτερίδες “δάγκωσαν” την Μπέτις και τώρα… Ολυμπιακός! (videos)

2019-10-06T19:26:58+00:00 2019-10-06T19:39:23+00:00.

06/Oct/19 19:26

Την δεύτερη νίκη της στην ACB, πανηγύρισε η Βαλένθια κόντρα στην Ρεάλ Μπέτις με 95-72 και πλέον ετοιμάζεται, για τον αγώνα κόντρα στον Ολυμπιακό (11/10, 21:30), στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Ευρωλίγκας.

Οι “νυχτερίδες” από το πρώτο ημίχρονο, ήταν καλύτερες από τους αντιπάλους τους και με καλή επιθετική λειτουργία πήγαν μπροστά στο σκορ στην ανάπαυλα, με 44-35.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, δεν άλλαξε κάτι ιδιαίτερα με τις δύο ομάδες να είναι πολύ καλές επιθετικά και όλα κρίθηκαν στην τέταρτη και τελευταία περίοδο, όπου η Βαλένθια με επιμέρους σκορ 25-15, πανηγύρισε την δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα με 95-72.

Κορυφαίοι για την Βαλένθια ήταν, ο Ντούμπλιεβιτς με 14 πόντους, 10 ριμπάουντ και 2 ασίστ, ο Μότουμ με 14 πόντους (5/7 σουτ) και 2 ριμπάουντ και ο Κολόμ με 11 πόντους, 3 ασίστ και 3 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 26-12, 44-35, 70-57, 95-72

Πλέον η Βαλένθια ετοιμάζεται, να ταξιδέψει στην Ελλάδα ώστε να αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό για την 2η αγωνιστική της Ευρωλίγκας στο ΣΕΦ, μετά την αποχώρηση του Ντέιβιντ Μπλατ από τον πάγκο των “ερυθρόλευκων”.