Μπανταλόνα: Μεγάλο διπλό με εξαιρετικό Πρέπελιτς και… “διπλό” Ζήση!

2019-11-23T19:57:33+00:00 2019-11-23T21:03:05+00:00.

23/Nov/19 19:57

Ένα μεγάλο εκτός έδρας διπλό πανηγύρισε η Μπανταλόνα του Νίκου Ζήση για την ACB, με 98-95 κόντρα στην Φουενλαμπράδα και τον Έλληνα γκαρντ να είναι εξαιρετικός δημιουργικά.

Από το πρώτο μέρος ο αγώνας, είχε υψηλό ρυθμό και σκορ με την Μπανταλόνα να είναι εξαιρετική και να πηγαίνει προηγούμενη στα αποδυτήρια με 53-47.

Η ομάδα του Νίκου Ζήση, συνέχισε και στο τρίτο δεκάλεπτο να είναι καλύτερη και αύξησε το προβάδισμα της στο +8 (77-69), όμως στην τέταρτη περίοδο ο αγώνας άλλαξε. Η Φουεναλαμπράδα τα έδωσε όλα για την ανατροπή, σκόραρε 28 πόντους, όμως τελικά η Μπανταλόνα δεν έχασε το δικό της ματς και κέρδισε με 98-95, χάρη στην ευστοχία της στις βολές .

Κορυφαίος των νικητών ήταν, ο Πρέπελιτς με 29 πόντους, 3 ριμπάουντ και 2 ασίστ, ο Χαραγκόντι με 15 πόντους και 6 ριμπάουντ και ο Νίκος Ζήσης που έκανε σε 26 λεπτά συμμετοχής double double, με 10 πόντους, 10 ασίστ και 2 ριμπάουντ.

Η ομάδα του σπουδαίου Έλληνα γκαρντ, μετά από αυτό το διπλό ανέβασε το ρεκόρ της στο 6-4 και μάλιστα πανηγύρισε την 6η σερί της νίκη, αφού είχε ξεκινήσει στην ACB με 0-4!