Eurohoops Academy Λεόντειος: Πρώτη εκτός έδρας νίκη οι Έφηβοι

2021-10-11T11:30:31+00:00 2021-10-11T11:30:31+00:00.

Myrto Tsitsiou

11/Oct/21 11:30

Το πρώτο «διπλό» της σεζόν πήρε η Eurohoops Academy Λεόντειος στο Πρωτάθλημα Εφήβων.

Η Eurohoops Academy Λεόντειος αντιμετώπισε τον Ιάσωνα Κολωνού στα Πατήσια, για την 3η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος Εφήβων της ΕΣΚΑ. Οι παίκτες του Ανδρέα Ματθαίου άφησαν γρήγορα πίσω τους την πρώτη τους ήττα στη διοργάνωση, πραγματοποιώντας μια πολύ καλή εμφάνιση, η οποία τους έδωσε το πρώτο τους «διπλό».

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι είχαν το προβάδισμα. Στη δεύτερη περίοδο, όμως, η Eurohoops Academy Λεόντειος έκανε ένα σερί 23-11, το οποίο και έθεσε τις προϋποθέσεις της νίκης. Η ομάδα μας συντήρησε το προβάδισμα, και με πρώτο σκόρερ τον Μάριο Λούκα, με 26 πόντους, διπλασίασε τις νίκες της στο Πρωτάθλημα.