Eurohoops Academy Λεόντειος: Επιβλητική εντός έδρας νίκη από τους Εφήβους

2021-10-19T14:35:54+00:00 2021-10-19T14:35:54+00:00.

Myrto Tsitsiou

19/Oct/21 14:35

Αήττητη παραμένει στο Κλειστό της Λεοντείου η Eurohoops Academy Λεόντειος!

Η Eurohoops Academy Λεόντειος φιλοξένησε τον ΓΣ Περιστερίου στα πλαίσια της 4ης Αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Εφήβων της ΕΣΚΑ. Η ομάδα του Ανδρέα Ματθαίου παρατάχθηκε πλήρης και ήταν εντυπωσιακή κόντρα στο ιστορικό σωματείο της Αθήνας.

Από το ξεκίνημα κιόλας της αναμέτρησης οι παίκτες της Eurohoops Academy Λεοντείου μπήκαν δυνατά στο παρκέ. Η ευστοχία τους στην επίθεση, σε συνδυασμό με την πιεστική άμυνα και την αστοχία των φιλοξενούμενων έδωσε στην ομάδα μας ένα μεγάλο προβάδισμα. Αν και στο δεύτερο δεκάλεπτο ο ΓΣ Περιστερίου εμφανίστηκε σαφώς βελτιωμένος, η Eurohoops Academy Λεόντειος δεν άφησε περιθώρια για αντεπίθεση. Το δεύτερο ημίχρονο είχε ουσιαστικά διαδικαστικό χαρακτήρα, με την ομάδα μας να δίνει σημαντικό χρόνο συμμετοχής σε όλους τους αθλητές. Το τελικό 81-31 έδωσε αυτοπεποίθηση στους παίκτες μας, οι οποίοι θα αντιμετωπίσουν μέσα σε μόλις πέντε ημέρες τον μέχρι στιγμής πρωτοπόρο του 1ου Ομίλου, ΚΟ Χολαργού.