Eurohoops Academy Λεόντειος | Πρωτάθλημα Α2 Παίδων: Συνέχισε με εύκολη νίκη λίγο πριν την πρόκριση!

2024-02-19T11:32:07+00:00 2024-02-19T11:32:07+00:00.

Myrto Tsitsiou

19/Feb/24 11:32

Στην κορυφή της βαθμολογίας η Eurohoops Academy τρεις αγωνιστικές πριν το τέλος της κανονικής διάρκειας.

Με πολύ άνεση πήρε την 16η νίκη της στο Πρωτάθλημα Παίδων της ΕΣΚΑ, η Eurohoops Academy! Οι αθλητές του Γιάννη Μουρμούρη επικράτησαν του ΓΣ Κορωπίου με σκορ 84-40. Από το πρώτο δεκάλεπτο, η ομάδα μας πήρε μια διαφορά ασφαλείας, την οποία αύξησε περισσότερο ως το ημίχρονο. Οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν σε κανένα σημείο να διεκδικήσουν τη νίκη, με τους αθλητές μας να παραμένουν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Νίκος ΠάλληςΝίκος ΜητρόπουλοςΣπύρος Καραούλιας και Μιχάλης Μπούμης ξεχώρισαν στο εύκολο ματς. Ισόβαθμος είναι ο Χολαργός, αλλά με ένα παιχνίδι περισσότερο και δύο νίκες λιγότερες, ενώ ένα βαθμό πίσω βρίσκεται η Πεντέλη με τον ίδιο αριθμό παιχνιδιών και μία δύο ήττες.

Για την 20η Αγωνιστική η ομάδα της Eurohoops Academy θα αγωνιστεί στο Κλειστό Γυμναστήριο Γέρακα με τον Κρόνο (20/2, 21:30).