ΛεΜπρόν και Μέσι αγκαλιάστηκαν πριν το ντεμπούτο του Αργεντινού σούπερσταρ στο MLS (video)

2023-07-22T07:36:12+00:00 2023-07-22T07:36:12+00:00.

22/Jul/23 07:36

ΛεΜπρόν Τζέιμς και Λιονέλ Μέσι μοιράστηκαν μία όμορφη στιγμή λίγο πριν το ντεμπούτο του Αργεντινού σούπερσταρ με την Ίντερ Μαϊάμι.

Του Νίκου Μαστρογιαννόπουλου/ info@eurohoops.net

Ο ΛεΜπρόν Τζέιμς έχει δείξει ουκ ολίγες φορές την αγάπη του για το ποδόσφαιρο και δεν θα μπορούσε να μην βρεθεί στο ντεμπούτο του Λιονέλ Μέσι με την Ίντερ Μαϊάμι.

Ο “Βασιλιάς” του ΝΒΑ και των Λέικερς βρέθηκε σε αγώνα του MLS και όχι σ’ έναν οποιονδήποτε αγώνα, αλλά στο ντεμπούτο του Λιονέλ Μέσι με τη φανέλα της Ίντερ Μαϊάμι απέναντι στην Κρους Ασούλ.

Τα ξημερώματα του Σαββάτου (22/7), έδειξε την τεράστια κλάση του με ακόμη μία διαφορετική φανέλα, αυτή της Ίντερ Μαϊάμι, χαρίζοντας μία νίκη με εκπληκτικό τρόπο.

Μάλιστα, λίγο πριν την έναρξη του παιχνιδιού, οι δυο τους βρέθηκαν και αγκαλιάστηκαν θερμά, δείχνοντας ο ένας στον άλλον στον αμοιβαίο σεβασμό τους.

Για την ιστορία, ο Μέσι πέρασε αλλαγή στο 54ο λεπτό του αγώνα, με τον ΛεΜπρόν να βγάζει το κινητό και να αποθανατίζει αυτή τη στιγμή.

Ο Λίο μάλιστα μπήκε στο ματς κι ενώ το σκορ βρισκόταν στο 1-1 και με φάουλ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων έβαλε τη σφραγίδα του, καθώς έστειλε απευθείας στο παραθυράκι της εστίας τη μπάλα για το 2-1 για να κερδίσει και την αποθέωση από τον κόσμο που βρέθηκε στο γήπεδο.