Μπάγερν Μονάχου: “Γκέλα” στο πρωτάθλημα παρά τον εξαιρετικό Μονρό! (video)

2020-02-11T22:30:23+00:00 2020-02-11T22:30:23+00:00.

11/Feb/20 22:30

Την δεύτερη της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα Γερμανίας γνώρισε η Μπάγερν Μονάχου, αυτή την φορά εκτός έδρας με 90-81 από την Γκέτινγκεν.

Από το πρώτο μέρος η ομάδα του κόουτς Κόστιτς αντιμετώπισε πολλά αρκετά προβλήματα και πήγε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα πίσω στο σκορ με 43-40.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν καθοριστικό για την συνέχεια της αναμέτρησης, αφού οι γηπεδούχοι σκοράροντας 27 πόντους κατάφεραν να αυξήσουν το προβάδισμα τους στο +10 (70-60) και έγιναν το φαβορί για την νίκη.

Αν και στην τελευταία περίοδο η Μπάγερν βρέθηκε πίσω μεγάλες διψήφιες διαφορές, κατάφερε να μειώσει και να κάνει ντέρμπι το ματς, αλλά τελικά γνώρισε την δεύτερη φετινή της ήττα στο πρωτάθλημα με 90-81!

Κορυφαίοι των νικητών ήταν ο Άντερσον με 27 πόντους και 7/14 σουτ και ο Ρούοφ με 18 πόντους, 7 ασίστ, 6 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα, ενώ για τους Βαυαρούς ξεχώρισε μόνο ο Μονρό με 18 πόντους, 10 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα.

Τα δεκάλεπτα: 21-16, 43-40, 70-60, 90-81.