Μπάγερν: ΝτεΣόν Τόμας και Κέι Σι Ρίβερς δεν την “έσωσαν” από εντός έδρας γκέλα

2022-01-09T17:26:28+00:00 2022-01-09T17:26:28+00:00.

09/Jan/22 17:26

Με ένα τρίποντο του Λόκετ 25” πριν το τέλος στο Μόναχο η Τσέμνιτζ κέρδισε την Μπάγερν με 65-63 και την “ανάγκασε” να γνωρίσει την 4η ήττα της στο Πρωτάθλημα.

Σε κακή μέρα βρέθηκε η Μπάγερν Μονάχου του Αντρέα Τρινκιέρι η οποία ηττήθηκε εντός έδρας από τη Τσέμνιτζ με 65-63 και πλέον το ρεκόρ της στο Γερμανικό Πρωτάθλημα έπεσε στο 11-4 παραμένοντας πίσω από την πρώτη Βόννη.

Μπορεί οι Βαυαροί στο ημίχρονο να προηγήθηκαν με +11 (42-31) και στο 34ο λεπτό με 56-51, όμως ένα επιμέρους σκορ 14-7 των φιλοξενούμενων και το τρίποντο του Λόκετ 25”’ πριν το τέλος έκρινε το παιχνίδι.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν ο Λόκετ με 13 πόντους, 7 ριμπάουντ και 5 ασίστ και ο Ουάσινγκτον με 11 πόντους και 5 ριμπάουντ, ενώ για την Μπάγερν προσπάθησαν ο ΝτεΣόν Τόμας με 19 πόντους, 4 ριμπάουντ και 2 ασίστ και ο Κέι Σι Ρίβερς με 12 πόντους, 2 ασίστ και ισάριθμα ριμπάουντ.

Πλέον η Μπάγερν Μονάχου ετοιμάζεται για τη “διαβολοβδομάδα” της Ευρωλίγκα όπου θα φιλοξενήσει στις 11/1 τη Ζαλγκίρις και στις 13/1 τη Μονακό.

Τα δεκάλεπτα: 16-19, 42-31, 51-46, 63-65